Україна і світ

Українські політики підігрівають суспільний запит на авторитаризм, – Фельдман

Українські політики підігрівають суспільний запит на авторитаризм, – Фельдман

Зі стартом виборчого процесу в Україні багато політиків підігрівають суспільний запит на авторитаризм.

Таку думку висловив народний депутат України Олександр Фельдман. Про це він пише в своєму блозі на сайті “Гордон”.

“Я зараз говорю навіть не про специфічну риторику влади, в якій слова “забезпечити порядок і безпеку” слід розуміти, як “обмежити права і посилити контроль”. Вже сьогодні є кандидати, які відкрито декларують, що Україні потрібен авторитаризм з його “сильною рукою”… Це небезпечний запит: коли суспільство нівелює значення прав і свобод на користь “порядку”, знайдуться і ті, хто запропонує суспільству “новий порядок”, що не має нічого спільного з демократією і людськими цінностями”, – написав народний депутат.

Фельдман зазначає, що зараз Україна входить в дворічну фазу постійних виборів – президентських, парламентських, місцевих.

Дуже важливо пам’ятати про цінності свободи і демократії, щоб потім країна не платила кров’ю на вулицях за безвідповідальний вибір,
– пише нардеп.

На його думку, в нашій країні недостатньо уваги приділяється питанням захисту прав людини, свободи слова, захисту прав підприємців та відстоювання інших свобод, про що свідчить невисоке 83-е місце України в світовому “рейтингу демократії”.

“І я дуже хотів би прочитати в президентських програмах кандидатів конкретні механізми, як вони виведуть Україну в ТОП-50 по дотриманню прав людини, за легкістю ведення бізнесу, з питань свободи ЗМІ. Адже в моєму розумінні, ключове завдання тієї команди, яка переможе на президентських і парламентських виборах – побудувати в Україні суспільство відповідальних власників. Чи не субсидіантів, тотально залежних від держави на кожному кроці, а громадян, які усвідомлюють свою відповідальність за власне життя. Свобода і відповідальність – це завжди дві сторони однієї медалі, і тільки навчивши українське суспільство “культурі свободи”, влада зможе провести справжні реформи. А головна реформа – це зміна відносин держави і громадянина”, – пише Фельдман.

Джерело Телеканал новини «24»
14.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close