Україна і світ

У Нацбанку вважають, що МВФ погодить транш вже наступного тижня

У Нацбанку вважають, що МВФ погодить транш вже наступного тижня

Голова Національного банку України Яків Смолій вважає, що переговори з місією Міжнародного валютного фонду проходять успішно. Він певен: за їхніми результатами вже наступного тижня буде ухвалене буде ухвалене рішення про надання Україні чергового траншу.

Про це Смолій заявив під час зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії.

Переговори з МВФ продовжуються. Місія завершить свою роботу на наступному тижні і ми очікуємо на позитивне рішення щодо продовження співробітництва,
– зазначив Смолій.

За його словами, отримання траншу є важливим елементом забезпечення макрофінансової стабілізації України.

Нагадаємо, головною умовою отримання нового траншу від МВФ у розмірі 2 мільярди доларів є підвищення ціни на газ для населення до ринкового рівня і збалансування держбюджету України, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП. Ще однією важливою умовою було створення Антикорупційного суду, яку Україна формально виконала.

Що таке МВФ?Міжнародний валютний фонд – спеціальне агентство ООН, засноване 29-ма державами задля регулювання валютно-кредитних відносин країн-членів і надання їм допомоги при дефіциті платіжного балансу. Допомога полягає у наданні коротко- і середньострокових кредитів в іноземній валюті. Кожна країна-член МВФ вносить свою частку у фонд відповідно до економічного потенціалу. Водночас кожна з цих країн має право позичати гроші у фонду у разі виникнення проблем з платіжним балансом.

Для чого Україні гроші від МВФ?Якщо Україні нададуть транш від МВФ, держава зможе обслуговувати свої міжнародні боргові зобов’язання, і матиме більше шансів не впасти у чергову економічну кризу.

Джерело Телеканал новини «24»
14.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close