Україна і світ

Томос для України: у РПЦ озвучили нові погрози Константинополю

Томос для України: у РПЦ озвучили нові погрози Константинополю

У Російській православній церкві заявляють, що рішення стамбульського Синоду щодо України змушує їх розірвати єдність з Константинопольським патріархатом. РПЦ пообіцяла “якісь заходи” у відповідь на такі дії Константинополя.

Про це повідомляє “Інтерфакс”.

Митрополит РПЦ Іларіон звинувачує Константинополь у “легітимізації розколу”.

Константинопольський патріарх визнав лідерів розколу, легітимізувавши тим самим розкол, який існував понад чверть століття, і, отже, зробив для нас вже неможливим перебувати в єдності з Константинопольським патріархатом,
–  заявив він у ефірі одного із російських телеканалів.

Митрополит заявляє, що у РПЦ будуть змушені “вжити якихось заходів”.

“Ми, звичайно, їх (заходи – 24 канал) будемо обговорювати на Синоді, я не хотів би вирішувати наперед рішення Синоду, але ми вже призупинили молитовне спілкування і поминання Константинопольського патріарха”, – додав він.

Він також зазначив, що рішення Синоду будуть такими, як “цього вимагають церковні закони”. Засідання має відбутися 15 жовтня у Мінську.

Україна стала на крок ближче до отримання Томосу: дивіться відео
 

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення, Томос про автокефалію буде наданий Українській православній церкві. Для отримання Томосу треба зробити ще деякі кроки.

На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.

Як пояснив сам Філарет, це дає можливість УПЦ КП об’єднатись з архієреями московського патріархату та з автокефальною церквою (УАПЦ), щоб створити в Україні єдину православну церкву.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Пізніше у Києві проведуть об’єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

УКРАЇНА ОТРИМУЄ ТОМОС: ХРОНІКА ОСТАННІХ ПОДІЙ

 • 08:01
  13 жовт

  Українська православна церква стане найбільшою у світі, – експерт

 • 04:05
  13 жовт

  Провокація, США та розкольницькі церкви: Лавров висловив обурливу позицію Кремля щодо Томосу

 • 12 жовт
  2018

  Позиція Московського патріархату є антиукраїнською, – священик

 • 12 жовт
  2018

  Свідомість бере верх: як громади переходять до Київського патріархату

 • 12 жовт
  2018

  Історія православної церкви в Україні у короткому мультику

 • 11 жовт
  2018

  Довга та непроста дорога: коли в Україні створять Єдину помісну церкву

Джерело Телеканал новини «24»
13.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close