Україна і світ

Тисячі доларів на день: Порошенко розповів про важливість Азовського моря для України

Тисячі доларів на день: Порошенко розповів про важливість Азовського моря для України

Президент України Петро Порошенко заявив, що Російська Федерація планує окупувати Азовське море так само, як і Крим, і такі дії завдають значної шкоди українській економіці.

Про це глава держави повідомив у розмові із The Washington Post.

“Росія не має права атакувати або зупиняти наші судна, які перевозять товари та пасажирів з двох важливих портів України, Маріуполя та Бердянська. Якщо Росія не зупиниться, у нас є лише один інструмент – санкції”, – повідомив Порошенко.

Президент також нагадав, що, до прикладу, всього один день блокування Росією одного судна із сталлю з Маріуполя коштує Україні тисячі доларів.

Залізо та сталь з Маріуполя забезпечують близько 25 відсотків наших надходжень від експорту. Також росіяни постійно атакують українських рибалок в українських водах – заарештовують їх, зупиняють і погрожують їм. Це – частина гібридної війни проти України, яку Росія здійснює з 2014 року: кібератаки та військові атаки, які підготовлені та фінансуються Росією,
– додав Порошенко.

Окрім цього, глава держави озвучив свою позицію щодо ефективності санкцій проти Росії.

“Абсолютна неправда, що, як дехто каже, санкції не є ефективними. Санкції зупиняють зростання ВВП Росії, підвищення рівня життя та девальвують російську валюту. Російське керівництво платить дуже високу ціну за санкції, що може утримати Росію за столом переговорів та припинити російську агресію”, – підсумував Президент.

Нагадаємо, 6 вересня на засіданні РНБО було ухвалено рішення про невідкладні заходи із захисту національних інтересів України у південних регіонах України, акваторії Чорного та Азовського морів і Керченській протоці. 

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив про наміри України визнати Азовське море звичайним територіальним морем і провести по ньому кордон з Росією.

Джерело Телеканал новини «24»
14.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close