Україна і світ

Тимошенко, Гриценко, Вакарчук – як лебідь, рак та щука: форум YES і передвиборча агітація

Корупція вбиває більше дітей, аніж СНІД та малярія разом узяті – так у суботу, 15 вересня, лідер гурту U2 Bono сказав під час свого виступу на форумі Ялтинської європейської стратегії, який вже 15-й рік поспіль організовує фонд Віктора Пінчука. Тривав форум три дні і зібрав понад 400 політиків та експертів майже з 30 країн. Відвідали форум і Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко та Святослав Вакарчук.

Українські політики прийшли обговорити майбутнє України, але перетворили дискусію на свою передвиборчу агітацію. І кожен тягнув у свій бік, як лебідь, рак та щука з відомої басні.

Юлія Тимошенко, лідер “Батьківщини”, говорила про те, що країні потрібен мир – але тільки не ціною капітуляції. Анатолій Гриценко – про гроші “під матрацами українців” та свою “президентську” стратегію з використанням звичних у його риториці висловів: “зростання свободи та достатку”, “спонукати суспільство змінити конституцію” тощо. А співак Святослав Вакарчук так і не заявив про свої наміри йти в президенти, хоча і декілька разів наткнув – в політику йти готовий.

Тимошенко, Гриценко, Вакарчук – як лебідь, рак та щука: форум YES і передвиборча агітація
У США занепокоєні ймовірністю непродовження дії закону про особливий статус Донбасу

Більше за українських політиків майбутнім України переймаються американці. У США занепокоєні, що український парламент не продовжить дію закону про особливий статус Донбасу. У такому випадку під загрозою опиняються європейські та американські санкції проти Росії.

Як ви всі знаєте, у європейському союзі є багато прихильників скасування санкцій. Росія навіть нічого для цього не робить. І якщо Україна не дотримуватиметься закону, то буде складніше аргументувати і утримувати Європейський союз разом,
– пояснив спеціальний представник держдепу США з питань України Курт Волкер.

Обговорили також і майбутнє Росії без Путіна. Втім, російські та американські дипломати не оптимістичні в цьому питання: вважають, що найближчі 25 років жодних змін в Росії не буде, а Володимир Путін робитиме все можливе, аби залишитися при владі якнайдовше.

Путін може знову змінювати під себе законодавство. Або залишити при владі свою політичну силу і де-факто продовжувати керувати країною. Тому, за словами Курта Волкера, Росія вже зараз має змінити стратегію і стати просто добрим сусідом для України, Грузії та Молдови.

Джерело Телеканал новини «24»
15.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close