Україна і світ

Справа проти Омеляна може мати політичний підтекст?

Справа проти Омеляна може мати політичний підтекст?

Причин такої уваги НАБУ до міністра інфраструктури Омеляна може бути кілька. Не виключено, що це справа більше з політичним підтекстом.

Таку думку 24 каналу висловив політичний експерт Андрій Вігірінський.

За його словами, по-перше, НАБУ не вистачає репутаційних бонусів – мало гучних справ про притягнення до відповідальності корупціонерів при владі. А Омеляна простіше притягнути, адже він міністр, а не народний депутат, якого спочатку треба позбавити депутатської недоторканності.

По-друге, це може бути атакою на партнера фракції БПП по коаліції – “Народний фронт” і прем’єра зокрема. Омелян, нагадує Вігірінський, призначений за квотою “Народного фронту”.

Прем’єр Гройсман має ситуативний союз з “Народним фронтом” і водночас певні суперечки з Порошенком. А НАБУ – ситуативний союз з Порошенком. Тому глава НАБУ Ситник міг влаштувати атаку на Омеляна. Тому що міністр, а разом з ним і Гройсман, зараз непогано піаряться – і прихід в Україну лоукоста Ryanair, заяви про те, що потяги їздитимуть швидше, дороги будуватимуться активніше. Інфраструктура – хороший передвиборний козир. І це дратує Порошенка,
– переконаний Андрій Вігірінський.

Крім того, підкреслює політолог, невідомо, кого конкретно підтримає “НФ” на виборах президента, чи не когось альтернативного Порошенку?

“Порошенко хоче йти на вибори з гаслами успішних економічних досягнень. Хоча всі економічні рішення приймає уряд. Порошенко дуже переживав, що про підвищення мінімальної зарплати оголосив не він, а Гройсман. Порошенко хоче позитив по всім соціальним виплатам взяти на себе і подати це виборцям. Тому через Омеляна можуть тиснути на “Народний фронт” і Гройсмана”, – наголосив Вігірінський.

Крім того, зазначає експерт, наближається голосування за бюджет на 2019 рік, який формує уряд, а підписує Порошенко, і голосування по оновленню ЦВК. Цікаво подивитися, яким після цього буде спільне голосування “НФ” і БПП в парламенті.

Нагадаємо, Як інформує прес-служба НАБУ, міністра інфраструктури Володимира Омеляна підозрюють у незаконному збагаченні та недекларуванні – статті 368-2 і 366-1 Кримінального кодексу України. За даними слідства, Омелян, який з 2000 року по теперішній час перебуває на державній службі, отримав 2,17 млн грн офіційного доходу, тоді як витратив лише з 2008 року по 2015 щонайменше 3,45 млн грн. В тому числі, в 2015 році міністр купив новий позашляховик BMW X5 та задекларував 90 тисяч доларів і 25 тисяч євро готівки, походження яких невідоме.

Джерело Телеканал новини «24»
13.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close