Україна і світ

Смоленська катастрофа: Польща вимагатиме від Росії повернути уламки літака Качинського

Смоленська катастрофа: Польща вимагатиме від Росії повернути уламки літака Качинського

Польща закликає Росію повернути уламки літака екс-президента Леха Качинського, які 8 років утримуються у Смоленську. Відповідний проект резолюції Парламентська асамблея Ради Європи розгляне на засіданні у жовтні.

Про це повідомив депутат польського Сейму від правлячої партії PiS Аркадій Мулярчик, передає Onet.pl.

Це дуже важлива подія з політичної та юридичної погляду. Вперше міжнародний орган, як я сподіваюся, закличе Росію повернути літак,
– підкреслив Мулярчик.

Дискусія над проектом резолюції відбудеться 8-12 жовтня цього року.

“Будь-яка країна, на території якої трапилася авіакатастрофа, у відповідності до додатку номер 13 до Чиказької конвенції, повинна повернути уламки розбитого літака та всі матеріальні цінності після завершення слідства країні, якій належить розбитий літак”, – йдеться у резолюції.

Видання зазначає, що у Росії слідство завершилось у 2011 році, коли був опублікований рапорт МАК про причини катастрофи.

Документ містить заклик до Росії повернути уламки літака без зволікань.

Постійна відмова повертати уламки літака та інші матеріали є порушенням закону з боку влади РФ, це посилює з польської сторони спекуляції, що Росія може щось приховувати,
– йдеться у проекті резолюції.

За словами Мулярчика, Варшава використовуватиме цю резолюцію в інших міжнародних інститутах, зокрема, в ООН та НАТО.

Нагадаємо, на початку вересня польські слідчі оглянули уламки розбитого літака Ту-154М екс-президента Польщі Леха Качинського на аеродромі “Північний” у Смоленську.

Що таке Смоленська катастрофа?10 квітня 2010 року під час посадки на летовищі поблизу російського міста Смоленськ розбився літак Ту-154 з президентом Польщі Лехом Качинським на борту. У катастрофі загинуло 96 осіб – Лех Качинський, низка високопосадовців країни, громадських діячів, представників духовенства та члени екіпажу. Смоленська катастрофа стала другою катастрофою в історії польської авіації за кількістю жертв та наймасштабнішою катастрофою в історії повітряних сил Польщі.

Джерело Телеканал новини «24»
16.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close