Україна і світ

Скандал навколо Brexit: з’явилися нові деталі ймовірної змови Аарона Бенкса з росіянами

Скандал навколо Brexit: з'явилися нові деталі ймовірної змови Аарона Бенкса з росіянами

Знайдено нові деталі переговорів британського банкіра Аарона Бенкса, найбільшого спонсора кампанії щодо Brexit, із російською золотодобувною компанією.

Про це повідомляє The Guardian.

Презентація із семи слайдів, що стала доступною вперше, показує, як Бенксу – головному спонсору кампанії “Вийти з ЄС” (Leave.EU) – запропонували можливість потенційно величезних доходів в угоді, в якій фігурувала російська золотодобувна компанія. Пропозиція була зроблена через російського посла в Лондоні Олександра Яковенка,
– зазначає видання.

Йдеться про переговори 6 листопада 2015 року в заміській резиденції російського дипломата. Так, Бенксу по суті пропонували інвестувати у створення нової суперкомпанії з видобування золота в Росії, капітал якої після низки поглинань мав би складати 6,2 мільярда фунтів. Фінансувати розвиток компанії, відповідно до презентації, мав би “Сбербанк”. 

Газета зауважує, що точні деталі пропозиції розкриваються вперше в документі, отриманому Центром “Досьє” (Dossier Center), організацією з розслідувань, що фінансується російським опозиціонером Михайлом Ходорковським.

У пропозицію, зробленій через посла Бенксу, прямо говориться, що угоду підтримують потужні кремлівські структури, зауважується у публікації.

Деталями перемовин Бенкс поділився також з іншим британцем Джимом Меллоном, який також виступав за вихід Великобританії з ЄС. Однак згодом донор Brexit від пропозиції росіян відмовився. 

Додамо, що Аарон Бенкс проспонсорував кампанію Leave.EU (Покинути ЄС) на 9 млн фунтів. Нещодавно британський олігарх зізнався у тому, що багаторазово контактував із російським послом Олександром Яковенком, а також з Олександром Удодом, дипломатом, пізніше екстрадованим із Великобританії за підозрою в шпигунстві.

Джерело Телеканал новини «24»
10.08.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close