Україна і світ

Щоб не “здали” нерви. Супрун розповіла про користь медитації

Медитація покращує пам’ять і увагу, а також допомагає боротись із тривожністю, депресією, порушеннями сну та сприяє зниженню тиску.

Щоб не “здали” нерви. Супрун розповіла про користь медитації

Медитація – це не обов’язково сидіння в позі лотоса в супроводженні звуку ом.

Це скоріше загальний термін, що позначає здатність фокусувати та зосереджувати увагу, незалежно від навколишніх подразників, переконує в. о. глави МОЗ Уляна Супрун.

– Науковці знаходять все більше доказів, що медитація має потенційно велику користь для здоров’я.

Крім покращення пам’яті та уваги, таке заспокоєння допомагає боротись з тривожністю, депресією, порушеннями сну та сприяє зниженню тиску, – зауважила вона.

Існує кілька типів медитації, які відрізняються методикою та тривалістю.

Незалежно від типу фокусування, медитація активізує лобну частку мозку, яка бере участь у концентрації, плануванні, зосередженні уваги та інших виконавчих функціях.

Крім того, практика медитування здатна позитивно впливати на гіпокамп – ділянку мозку, що відіграє важливу роль у роботі пам’яті.

Дослідження показало, що в людей, які медитували хоча б 30 хвилин на день протягом восьми тижнів, збільшився обсяг сірої речовини в гіпокампі, що покращує його функцію.

– Інколи таке перезавантаження корисно та навіть необхідно робити під час роботи. І не обов’язково воно має бути тривалим, – розповідає Супрун.

За її словами, навіть коротка медитація протягом 5-10 хвилин покращує когнітивні функції – повертає концентрацію уваги, допомагає краще зосередитись та покращує пам’ять.

Ми також писали про те, як покращити роботу мозку.

Джерело ФАКТИ. ICTV
14.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close