Україна і світ

Що таке Томос в релігії і як він виглядає

Що таке Томос в релігії і як він виглядає

Уже незабаром українська православна церква отримає Томос про автокефалію від Вселенського патріархату. Це означає що українська церква буде рівноправною з іншими і більше не підпорядковуватиметься Московському патріархату. Що ж таке Томос для релігії – пояснюємо простими словами.

Томос в релігії – це своєрідний церковний указ. В цьому документі міститься рішення священного Синоду Вселенського патріархату про надання автокефалії. Документ написаний в урочистій манері.

Томос складається з таких частин:

  • Історична частина. В цьому розділі описаний сучасний стан церкви країни, яка хоче отримати автокефалію, згадується її зв’язок із Константинополем.
  • Канонічне обґрунтування. У цій частині описано, на основі яких канонів церкві надають цей Томос.
  • Побажання для церкви, щоб вона підтримувала віровчення, керувалася канонами, тут також описані її права та застереження.

Рішення про надання Томосу ухвалює священний Синод Вселенського патріархату. Для прийняття такого рішення достатньо більшості голосів членів Синоду, а позиція Вселенського патріарха Варфоломія є ключовою.

Якщо рішення про надання Томосу прийняте більшістю голосів, то документ мають підписати усі члени Синоду, навіть ті, хто голосував проти чи утримався.

Томос стає чинним одразу після підписання документа членами Синоду. Таке рішення є остаточним і невідворотним. Його можна скасувати лише іншим рішенням Синоду, якщо, наприклад, змінилися історичні обставини.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні? 9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники слухатимуть звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні ймовірно й нададуть дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об’єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року. Православна автокефальна церква та УПЦ Київського патріархату мають самоліквідуватися і долучитися до новоствореного релігійного об’єднання.

Джерело Телеканал новини «24»
10.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close