Україна і світ

“Розкол у світі православ’я”: у Кремлі зробили гучну заяву через Томос для України

"Розкол у світі православ'я": у Кремлі зробили гучну заяву через Томос для України

У Кремлі виступають проти надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві, адже це призведе до глибокого розколу у світі православ’я.

Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, передає “УНІАН”.

Зокрема, він розповів, що можливість прийняття Синодом Константинопольського патріархату рішення про автокефалію УПЦ несе загрози.

Ви знаєте позицію Російської православної церкви щодо цього питання, і, безумовно, ми б не хотіли, щоби здійснювалися якісь кроки, які ведуть до глибокого розколу в світі православ’я,
– заявив речник Путіна.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила постанову про звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Згодом Вселенський Патріархат розпочав всі відповідні процедури.

9 жовтня у Стамбулі (Константинополі) розпочалося засідання Синоду Вселенського патріархату. Тривати він має упродовж трьох днів і під час нього може бути надано дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви в Україні.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники слухатимуть звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні ймовірно й нададуть дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об’єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року. Православна автокефальна церква та УПЦ Київського патріархату мають самоліквідуватися і долучитися до новоствореного релігійного об’єднання.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

ЯК РОЗГОРТАЮТЬСЯ ПОДІЇ НАВКОЛО НАДАННЯ ТОМОСУ УКРАЇНІ: ХРОНІКА

 • 11:58
  11 жовт

  Томос для України: екзарх Даниїл розповів, коли можуть ухвалити офіційне рішення

 • 10:29
  11 жовт

  В УПЦ КП назвали фейком повідомлення про відкладення автокефалії

 • 07:18
  11 жовт

  Рішення про Томос відклали, – митрополит Австрійський

 • 00:40
  11 жовт

  Ми живемо в історичний момент, – Митрополит Гальський про Томос для України

 • 10 жовт
  2018

  Томос для України: коментар представників Вселенського патріархату

 • 10 жовт
  2018

  Що таке Томос в релігії та який він має вигляд

Джерело Телеканал новини «24»
11.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close