Україна і світ

Росія працює серед нацменшин не лише на Закарпатті, – Клімкін

Росія працює серед нацменшин не лише на Закарпатті, – Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що Закарпаття – це дуже ризикований регіон з точки зору гібридного впливу на нього сусідніх країн. Відтак, він пропонує тут рішуче будувати власну “логіку поведінки з національними меншинами”.

Таку думку він висловив у коментарі Радіо НВ.

“Я вважаю, що Закарпаття – це дуже ризикований регіон з точки зору гібридних методів. І ми маємо у це вкластися (в протидію гібридним загрозам), інакше створимо ситуацію, яка нам коштуватиме все більше”, – зауважив дипломат.

Як підкреслив Клімкін, на Закарпатті потрібно рішуче будувати власну “логіку поведінки з національними меншинами”. За його словами, це серйозне завдання, і воно має стосуватися також інших регіонів України, де є національні меншини, адже ситуацію може використати на свою користь Росія.

“Є й інші регіони, де у нас є національні меншини: румунська, болгарська. Ми прекрасно розуміємо, як Росія працює серед румунської та болгарських меншини. Росія може й буде вдосконалюватись у застосуванні гібридних методів. Потрібна послідовна та чітка політика стосовно всіх цих регіонів”, – констатував очільник українського МЗС.

Нагадаємо, раніше 24 канал повідомляв, що на Закарпатті українцям роздають угорські паспорти. Зокрема, з’явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві отримують громадянство сусідньої держави та присягають на вірність їй.

У Службі безпеки України, зі свого боку, заявили, що загрозливі тенденції на Закарпатті спостерігають вже давно, щоправда українське законодавство не передбачає кримінальної відповідальності за подвійне громадянство. 

Згодом ЗМІ сповістили, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів. На скандальному відео зафіксований лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини.

Джерело Телеканал новини «24»
21.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close