Україна і світ

Росія має звільнити Сенцова, перш ніж на її руках буде ще одна смерть, – Волкер

Росія має звільнити Сенцова, перш ніж на її руках буде ще одна смерть, – Волкер

Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер звернувся до Росії із закликом звільнити незаконно утримуваного у РФ українського режисера Олега Сенцова, який вже голодує майже три місяці.

Про це Волкер написав у своєму Twitter після того, як стало відомо погіршення стану здоров’я українського режисера.

Росія повинна звільнити Олега Сенцова, перш ніж на її руках буде ще одна смерть. “Зізнання”, мабуть, видобуто під тортурами… Росія повинна бути краще ніж це,
– написав Волкер.

10 серпня минає уже 89-й день голодування незаконно засудженого у Росії українського режисера Олега Сенцова. Напередодні його сестра Наталія Каплан повідомила, що стан брата не просто поганий – він катастрофічний – він практично не встає. Особисто просити про помилування Олег Сенцов відмовився.

7 серпня адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе повідомив про значне погіршення його стану. У режисера знизився рівень гемоглобіну, а серцебиття сповільнилось до 40 ударів за хвилину.

За що в Росії засудили Олега Сенцова?Українського режисера затримали на території окупованого Криму 11 травня 2014 року. Його звинуватили в підготовці теракту у Криму під час незаконної анексії півострова Росією. Пізніше режисера звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки.

У серпні 2015 року російський суд засудив Сенцова до 20 років ув’язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі. З 16 травня 2018 року Олег Сенцов голодує з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів, утримуваних у Росії та в окупованому Криму.

Джерело Телеканал новини «24»
10.08.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close