Україна і світ

Російська пропаганда з методами КДБ: яскраві приклади брехні Кремля

Російська пропаганда використовує методи КДБ. Такого висновку дійшли французькі дослідники, проаналізувавши кремлівські ЗМІ.

Аналітики при Міністерстві збройних сил та міністерстві закордонних справ Франції присвятили рупору кремля більшу частину свого дослідження про маніпуляцію інформацією.

У вчорашньому ефірі російського каналу говорили про Томос для української православної церкви. Прес-секретар глави російської православної церкви продемонстрував військову виправку, говорячи мовою пропагандистів.

Те, що Кремль воєнізував ідеологію, культуру та ЗМІ помітили і французькі аналітики. У дослідженні про маніпуляцію інформацією у світі левову частку виділили на дослідження рупорів Кремля та дійшли висновку, що російська пропаганда використовує методи КДБ.

Французи підготували про це розгорнутий звіт, з конкретними прикладами та рекомендаціями як протистояти. Пропагандисти усіма силами розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Яскравий приклад – дівчинка Ліза з Німеччини, яку два роки тому нібито згвалтували мігранти.

Тоді Росія звинуватила німецьку владу у приховуванні злочину, історію підхопили не лише канали в Росії, а й ті, що мовлять за кордоном. Проте врешті виявилося, що дівчина просто була у друга.

І якщо рука Кремля дійшла до західно-європейських держав та США, у країнах які територіально розташовані ближче, ситуація ще гірша. Москва активно втручається у справи балтійських держав, Польщі та звісно – України.

Ми порівювали, як сприймає аудиторія меседжі російської та української пропаганди. То ситуація – 50 на 50%, не можна сказати, що хтось перемагає,
– сказала шеф-редакторка видання Детектор медіа Наталія Лигачова.

Тож експерти ще раз нагадують: доки держава не веде системної боротьби з пропагандою, хоч трохи стримати її допоможе звичайна перевірка фактів.

Джерело Телеканал новини «24»
12.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close