Україна і світ

“Прозорий” серпень: нафтогазові свердловини за 3 мільярди та економна Тернопільщина

"Прозорий" серпень: нафтогазові свердловини за 3 мільярди та економна Тернопільщина

Серпень для держзамовників видався продуктивним: укладено більше 21 тисячі договорів на понад 54 мільярди гривень. Сума економії в цьому місяці сягнула більше 4 мільярдів гривень, що вдвічі більше у порівнянні з минулим місяцем.

24 канал у співпраці з експертами ProZorro продовжує досліджувати ринок публічних закупівель.

П’ятірка найпопулярніших категорій у замовників

Найчастіше державні замовники через ProZorro купували будівельні роботи та поточний ремонт: більше 3 тисяч укладених договорів на понад 20 мільярдів гривень. На другому місці – медичне обладнання та ліки – майже 2 тисячі договорів на 997 мільйонів гривень. На третій сходинці – меблі – 1,7 тисячі договорів на 564 тисячі гривень. Майже на півмільярда гривень державні замовники також придбали офісної та комп’ютерної техніки. П’ятірку найпопулярніших категорій закупівель замикають продукти харчування та напої.

"Прозорий" серпень: нафтогазові свердловини за 3 мільярди та економна Тернопільщина

ТОП-5 найбільших закупівель

Всі найдорожчі тендери серпня стосуються нафтогазової сфери. Акціонерне товариство “Укргазвидобування” закупило через ProZorro роботи з буріння нафтогазових свердловин. Переможцем стала китайська приватна компанія Xinjiang Beiken Energy Engineering Co. Сума договору склала майже 3 мільярди гривень. Крім того, “Укртрансгаз” уклав декілька мільярдних договорів на закупівлю природного газу.

Переможці місяця

Лідером за кількістю перемог у ProZorro став “Епіцентр”. Компанія протягом серпня підписала з держзамовниками 218 договорів на понад 21 мільйон гривень. Товариство з обмеженою відповідальністю “БАДМ-Б” уклало 161 договір на 25 мільйонів гривень. На рекордну суму – 44 мільйони гривень – уклала договорів компанія “Лівайн торг”. “Український папір” у серпні займає четверту позицію рейтингу постачальників за кількістю укладених договорів. На п’ятому місці з показником 111 укладених договорів – компанія “Діавестенд комплексні рішення”. Разом ці п’ять постачальників протягом серпня уклали 767 договорів на понад 133 мільйони гривень.

"Прозорий" серпень: нафтогазові свердловини за 3 мільярди та економна Тернопільщина

Найбажаніші тендери

Рекорд серпня – 14 учасників. Тендерів з такою конкуренцією було аж два. “Дніпроводоканал” закуповував фарби, а Новомиколаївський навчально-реабілітаційний центр “Паросток” імені В.А.Польського” – спецодяг (халати). Загалом же, найбільша конкуренція за останній рік – 24 учасники.

Економні замовники

Найекономніший замовник місяця – “Укргазвидобування”. Акціонерному товариству вдалося заощадити 1 мільярд 392 мільйони гривень. Більше 675 мільйонів також заощадив “Укртрансгаз”. В трійку ощадливих замовників також потрапила Державна фіскальна служба України. Працівники Служби автомобільних доріг у Тернопільській області у тендерах на ремонт доріг заощадила 301 мільйонів, а їх колеги у Полтавській області 107 мільйонів гривень.

"Прозорий" серпень: нафтогазові свердловини за 3 мільярди та економна Тернопільщина

Топ-10 ощадливих регіонів

Найбільше заощадили у закупівлях замовники Київської області. Це не дивно, адже в столиці розміщені центральні органи влади, які проводять багато закупівель. На другій позиції рейтингу – Тернопільська область, тут заощадили у серпні 318 мільйонів гривень. Державні замовники Львівщини зекономили 209 мільйонів гривень, а Полтавщини – 187 мільйонів. В Харківській області заощадили 102 мільйони гривень.

  "Прозорий" серпень: нафтогазові свердловини за 3 мільярди та економна Тернопільщина
На Тернопільщині економлять дуже вдало

В другій п’ятірці рейтингу – Рівненська область з економією в 89 мільйонів гривень. Дніпропетровщина, яка зазвичай входить в трійку регіонів-лідерів за кількістю тендерів, в серпні лише на 7 позиції рейтингу. Донецька область на восьмій сходинці, економія 68 мільйонів гривень. Замикають ТОП-10 найекономніших регіонів Одеська та Житомирська області, які заощадили близько 60 мільйонів бюджетних коштів.

Дізнатися, скільки заощадили державні замовники у минулому місяці, ви можете знайти у нас на сайті за тегом ProZorro.

Джерело Телеканал новини «24»
13.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close