Україна і світ

Повернення Росії у ПАРЄ: Лавров зробив різку заяву щодо можливих поступок

Повернення Росії у ПАРЄ: Лавров зробив різку заяву щодо можливих поступок

Росія не піде на жодні поступки для повернення у Парламентську асамблею Ради Європи. Країна також не сплачуватиме внесків до бюджету Ради Європи, доки з неї не будуть зняті санкцій у Асамблеї.

Про це заявив міністр закордонних справ Сергій Лавров Росії на форумі у Берліні, повідомляє “Європейська правда”.

Керівник німецької делегації в ПАРЄ Андреас Нік запитав у голови МЗС Росії, який внесок готова зробити країна, щоб повернутись на засідання Асамблеї. “Ви серйозно?”, – відповів на це Лавров. 

Він також звинуватив Велику Британію у спробах нав’язати іншим 27 членам блоку політику санкцій щодо Росії.

Агресивна антиросійська меншість намагається зробити так, щоб усі інші сторони підкорялися її лінії. Ми знаємо, про кого йдеться,
– зазначив Лавров.

Окрім того, Лавров підтвердив, що Росія не сплачуватиме всього свого внеску до бюджету Ради Європи до того моменту, доки з неї не будуть зняті санкцій у Асамблеї, яка є одним з органів Ради Європи.

Голова МЗС Росії наголосив, що сподівається на повернення Росії до ПАРЄ.

“Ми готові обговорювати, Крим, Україну, міграційну кризу”, – сказав він

ПАРЄ розглядатиме доповідь про повноваження та право голосу національних делегацій 9 жовтня. За підсумками ухвалять резолюцію та рекомендації комітету міністрів Ради Європи. Йдеться про внесення поправок до регламенту, які в майбутньому можуть повернути російську делегацію до асамблеї.

Нагадаємо, 24 квітня ПАРЄ своїм рішенням визнала, що за окупацією частин Донецької та Луганської областей стоїть Росія. Таким чином ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Росією та констатувала “фактичне управління” цих територій з боку РФ. Окрім того, 28 червня ПАРЄ схвалила резолюцію, в якій засуджуються тортури і неналежні умови утримання українських громадян-політв’язнів у Росії, а також містяться вимоги щодо звільнення українців із російських в’язниць.

Що таке ПАРЄ?Це один із двох головних статутних органів Ради Європи. До його складу входять представники парламентів усіх держав-членів. ПАРЄ є найстарішим в Європі органом міжпарламентської співпраці. Асамблея приймає резолюції та рекомендації на основі доповідей, що їх готують депутати. Серед важливих повноважень – вибори Генерального секретаря Ради Європи та його заступника, суддів Європейського суду з прав людини, прийняття висновків щодо кандидатур нових держав-членів, моніторинг виконання ними зобов’язань, взятих при вступі. 

Джерело Телеканал новини «24»
16.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close