Україна і світ

Подвійне громадянство в умовах війни: безпечно чи ні

Ми живемо у глобалізованому світі, де одна людина може мати кілька громадянств. Очільник українського МЗС минулого тижня заявив, що варто підняти дискусію щодо подвійного громадянства. Бути громадянином двох країн – дозволено в Угорщині, Ізраїлі, Кіпрі, Великій Британії, Сполучених Штатах та низці інших розвинених країн.

Коломойський каже правду, адже прямої заборони отримувати ще один паспорт в основному документі країни – немає. Друге громадянство, згідно з нашими законами, просто не визнають. І навіть, якщо ви отримаєте паспорт іншої країни, українського автоматично не анулюють. Відповідне питання розглядає спеціальна комісія, але остаточне про позбавлення громадянства – за президентом. Однак потрібно, щоб до комісії хтось звернувся.

Віолета Москалу не боїться говорити, що в неї множинне громадянство. До речі, правильно говорити саме так. Тому що подвійне – це коли між двома країнами укладений договір про визнання громадянств. Віолета – доктор філософії Університету Лотарингії, що у Франції, родом з Чернівецької області, тож мешкає на дві країни.

Пані Віолета каже, що за підрахунками експертів, близько десяти відсотків українців можуть мати кілька паспортів. Українська діаспора налічує 20 мільйонів осіб і ще мільйони трудових мігрантів. Багато-хто з наших діаспорян хотів би інвестувати в Україну, і їм було б це простіше зробити, якби вони мали громадянство.

Відповідно до закону, який Латвія ухвалила 2013 року, громадяни Росії вже не можуть отримати друге латвійське громадянство. Українцям теж не дозволять офіційно мати російський паспорт разом з українським, каже міністр закордонних справ Павло Клімкін. Саме він після скандалу з угорськими паспортами на Закарпатті, закликав до дискусії щодо подвійного громадянства.

Подвійне громадянство в умовах війни: безпечно чи ні
Громадяни Росії не можуть отримати латвійське громадянство

Дискутувати треба обережно, каже експерт Денис Монастирський. Дехто каже, що угорські документи в кишеннях українських громадян загрози не несуть. Але й Росія паспорти в Криму теж роздавала до окупації.

Ще одна загроза – можновладці із двома паспортами. До слова, подвійне громадянство визнають в десятках країн світу, таких як Канада, Кіпр. Велика Британія, Сполучені Штати Америки, але в більшості країн світу, як і в Україні, це питання розмите. 

Джерело Телеканал новини «24»
13.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close