Україна і світ

“Північний потік-2” загрожує усім країнам ЄС і вигідний лише для однієї, – Дуда

"Північний потік-2" загрожує усім країнам ЄС і вигідний лише для однієї, – Дуда

Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував проект газопроводу “Північний потік-2”, оскільки він, на думку президента, суперечить єдності ЄС, будучи корисним лише одній країні і створюючи загрозу для інших.

Про це повідомляє PAP.

“У мене немає сумнівів, що в Європі, яка буде ґрунтуватися на спільних цінностях, не буде проектів, які несуть користь тільки для однієї країни і підриває енергетичну безпеку інших”, – заявив дуда.

Нагадаємо, Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу “Північний потік-2”. Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія. А у Німеччині вже активізували будівництво “Північного потоку-2”. Так, судно Audacia компанії Allseas приєдналось до робіт на німецькій ділянці газопроводу.

Що таке “Північний потік-2”?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Будівництво цього газопроводу різко засудили США, а в Єврокомісії заявили, що він порушуватиме принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу. У разі запуску “Північного потоку-2” Україна втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.

Джерело Телеканал новини «24»
10.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close