Україна і світ

Підозрілий паспорт Боширова: чи справді отруювачі Скрипалів мають стосунок до спецслужб РФ

Підозрілий паспорт Боширова: чи справді отруювачі Скрипалів мають стосунок до спецслужб РФ

У паспортних даних одного з головних підозрюваних у отруєнні російського екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки Юлії – Руслана Боширова – стоять позначки, що прямо вказують на його приналежність до спецслужб Росії. Також історія його закордонного паспорту є дуже схожою до історії з паспортом іншого підозрюваного Олександра Петрова.

Про це повідомив ресурс “Проект” у своєму Telgram-каналі.

За словами журналістів-розслідувачів їм на пошту прислали документ, який свідчить про можливу причетність до російських спецслужб другого підозрюваного в отруєнні Скрипалів – Руслана Боширова – це файл з його фото, який опубліковано у інформаційній системі “Російський паспорт”.

На документі є присутніми ті ж позначки, що й у паспортному файлі Олександра Петрова. На фото Боширова також стоїть штамп “Відомостей не давати”. Раніше Bellingcat з посиланням на свої джерела писав, ця позначка може вказувати на те, що файл з паспортної системи належить особі, пов’язаної до російських спецслужб. На штампі вказано той же номер телефону, що імовірно належить Міністерству оборони. На фото Петрова було також зроблено позначку “есть письмо (є лист), сс” – останнє можна розшифрувати як “совершенно секретно” (“цілком таємно”). Файл Боширова відскановано погано, але на ньому також можна розглядіти одну “с”,
– підкреслюють вони.

Крім того у документів зазначається, що Боширов отримав паспорт через “непридатність” старого в жовтні 2010 року (Петров – “замість зіпсованого” в 2009 році).

“У документі також міститься номер нібито старого паспорта Боширова. Як раніше писали The Insider і Bellingcat, у Петрова номер старого паспорта виявився фальшивим – у паспортній базі даних немає запису з таким номером. Також відомо, що Боширов отримував новий паспорт в тому ж відділенні УФМС, що і Петров – №770001. Як писав The Insider, паспорти там отримують співробітники силових служб. Крім того, як і у Петрова, в файлі Боширова немає ніяких даних про виданий йому закордонний паспорт, що суперечить звичайній практиці”, – додають представники видання.

До слова, раніше “Фонтанка” повідомляла, що номери виданих закордонних паспортів Боширову та Петрову відрізняються лише останньою цифрою.

Нагадаємо, 5 вересня британська поліція оприлюднила нові резонансні деталі у справі про розслідування отруєння у Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Зокрема, британська прем’єрка Тереза Мей заявила, що підозрювані у виконанні отруєння Скрипалів Олександр Петров та Руслан Боширов є офіцерами ГРУ Росії.

Вже 12-го числа Путін особисто заявив, що у Росії знайшли підозрюваних у замаху на Скрипалів, а 13 вересня пропагандисти RT опублікували інтерв’ю з людьми, які називають себе Бошировим і Петровим.

Згодом, Bellingcat і The Insider з’ясували, що підозрювані в отруєнні у британському Солсбері екс-агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії – Олександр Петров і Руслан Боширов – справді є працівниками російських спецслужб.

ГОловні події. що розгорталися після отруєння сергія та юлії скрипалів 

 • 11 вер
  2018

  Отруєння Скрипалів: у справі брали участь шестеро осіб, – ЗМІ

 • 8 вер
  2018

  Справа отруєння Скрипалів: у ЗМІ з’явилися нові деталі про підозрюваних росіян

 • 7 вер
  2018

  У будинку отруєних Скрипалів прибирають сліди “Новачка”

 • 7 вер
  2018

  Нові подробиці у справі Скрипалів: відомо, за що Росія намагалась вбити екс-шпигуна

 • 4 вер
  2018

  Отруєння в Еймсбері сталося з використанням “Новачка”: підтвердження від ОЗХЗ

Джерело Телеканал новини «24»
16.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close