Україна і світ

Передчасні пологи: які можуть бути наслідки

Передчасні пологи: які можуть бути наслідки

Передчасні пологи, які викликають кисневе голодування (гіпоксію) мозку плода, загрожують порушеннями у розвитку дитини.

Оскільки мозочок, який відповідає за координацію рухів і м’язову пам’ять, максимально активно росте у плода в останній триместр вагітності, гіпоксія може нашкодити процесу навчання моторним навичкам, передає Nashamama.

Науковці провели експеримент на мишах – нормальна і “гіпоксична” групи гризунів тренувалися ходити по повністю автоматизованому “полігону”, який сам показував, скільки мишенятам потрібно часу на те, щоб зробити черговий рух.

Контрольна група завжди швидше вчилася автоматично долати перешкоду. А аналіз окремих нейронів показав, що кисневе голодування мозку порушує роботу клітин Пуркіньє – великих клітин кори мозочка. 

Передчасні пологи: які можуть бути наслідки

Передчасні пологи можуть загрожувати порушеннями у розвитку дитини

Справитися з проблемою допоміг збудливий нейромедіатор ГАМК (гамма-аміномасляна кислота), який після народження перемикається на гальмівний ефект. Тому ГАМК потрібно вводити відразу після виявлення гіпоксії.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров’я.

Джерело Телеканал новини «24»
13.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close