Україна і світ

“Пакунки малюка” – нарешті в малюків: у Харкові кількасот родин отримали бебі-бокси

В Україні почали видавати дитячі набори породіллям. Щоправда, соціальний проект, який анонсував уряд, зірвав усі терміни: стартував більш, аніж на два тижні пізніше обіцяного.

У харківських пологових будинках нарешті побачили та вже видають “пакунки малюка” – перші бебі-бокси вже отримали кількасот родин. Набір опломбований, відкрити його мають батьки – так зробили з міркувань гігієни. Тим же, хто виписався з лікарень на початку осені, подарунки обіцяють привезти додому.

Анастасія стала мамою в суботу, 15 вересня – після трьох днів у пологовому. Разом з крихітною донечкою Алісою нарешті їдуть додому, і у дорогу отримують новенький бебі-бокс. “Загалом, все необхідне. Пеленки, одіяльця. У мене, наприклад, таких тоненьких ще не було”, – розповіла Анастасія.

"Пакунки малюка" – нарешті в малюків: у Харкові кількасот родин отримали бебі-бокси
У Харкові нарешті побачили та вже видають “пакунки малюка”

Видавати такі набори почали з понеділка, 17 вересня, тобто – на 17 днів пізніше, ніж було обіцяно. Тому за “пакунком малюка” вже утворилася черга: за майже два тижні на Харківщині народилось 850 малюків. Тож їхнім мамам довелося писати заяву, і вже вдома чекати на “дитяче придане”.

На початку проекту були допущені певні вади, лоґічстичні, і перші пакунки надійшли в Харківську область тільки 15 вересня,
– пояснив директор департаменту соцзахисту Харківської облдержадміністрації Юрій Шпарага.

Усього ж Харківщина отримала 540 боксів – цього вистачить приблизно на 10 днів роботи пологових. Наступного тижня має надійти друга партія. Загалом ж до кінця 2018 року на Харківщині чекають на появу понад семи тисяч немовлят – саме стільки пакунків і запланували купити. На це витратять 35 мільйонів гривень. Вартість одного пакунка – п’ять тисяч.

Видавати “пакунки малюка” вже почали в сімох областях. До Запорізької, Миколаївської, Полтавської, Тернопільської, Хмельницької та Черкаської поки передали дві з половиною тисячі наборів. У мінсоцполітики кажуть: решта областей отримають набори до кінця вересня. Хоча, найімовірніше, і ці терміни неточні. Адже ще тиждень тому на Донеччині, в Івано-Франківській та Луганській областях – лише почали укладати угоди щодо реалізації соцпроекту.

Джерело Телеканал новини «24»
18.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close