Україна і світ

Олігарх Іванющенко намагається розблокувати свої рахунки у Швейцарії

Олігарх Іванющенко намагається розблокувати свої рахунки у Швейцарії

Один з найближчих соратників президента-втікача Януковича Юрій Іванющенко намагається розморозити нерухомість і свої рахунки у Швейцарії. А всього в екс-регіонала аж 72 мільйони франків заморожених коштів, що еквівалентно більше ніж 2 мільярдам гривень.

Про це повідомляє німецьке видання DW. 

Це все кошти, незаконно виведені з України. Зняти арешт зможуть лише тоді, коли Україна завершить розслідування його справи або для цього буде рішення суду. Однак раніше Швейцарія обіцяла повернути ці кошти в держбюджет, якщо українські правоохоронці доведуть їхнє незаконне походження.

Крім того, Іванющенко у Швейцарії має ще й нерухомість. У 2012-ому фірма, половиною якої володіє бізнесмен, купила бізнес-центр у Цюріху за майже 20 мільйонів євро. За два роки майно арештували. Аби все ж отримати свої активи, Іванющенко нібито продав свою частку партнеру по фірмі. Майже 7 мільйонів франків офшорна фірма його дружини таки отримала, але згодом операцію визнали незаконною. І арешт з рахунків не зняли. Адвокати і досі вимагають їх розблокувати.

Хто такий Юрій Іванющенко? Олігарх відомий за прізвиськом Юра Єнакієвський, сім років був депутатом від “Партії регіонів” у Верховній Раді. У парламенті з’являвся рідко. Його називали одним з найвпливовіших людей країни. У 2014-ому потрапив під санкції США, Євросоюзу та Швейцарії як людина з оточення Януковича. Утім, минулого року зі списків його виключили. Європейський суд визнав це рішення безпідставним. Зараз олігарх живе з дружиною і сином в Монако.

Джерело Телеканал новини «24»
13.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close