Україна і світ

“Не готові бути під мікроскопом”, – Юхно про відбір кандидатів до Верховного Суду

Осінь 2018 для судової гілки буде “гарячою”: триває кваліфікаційне оцінювання суддів, починається нова конкурсна хвиля для Верховного Суду, стартувала кампанія з відбору суддів до багатостражнального Антикорупційного суду. Як працює система відбору суддів розповів гість програми “Честь і НЕчесть” з Олексою Шалайським та Галиною Чижик – кандидат до Верховного Суду і юридичний радник Кирило Юхно.

За його словами, адвокату зібрати пакет документів для подачі на посаду судді Верховного Суду – не складно. У цьому дуже допомагає Єдиний реєстр судових рішень.

Щоправда, наголосив Юхно, більшість адвокатів, юристів з досвідом – не готові змінити своє комфортне незалежне життя на служіння на посаді судді. Так і говорять, мовляв: “Я не хочу бути під мікроскопом”. 

А робота судді – це якраз служіння. І на неї ідуть ті, хто готовий себе присвятити цьому служінню, а отже і відмовитись від комфортного проведення часу, змінити звички,
– розповів Кирило Юхно.

До слова, Кирило уже брав участь у попередньому конкурсі, та зайняв у рейтингу 31 місце – при тому, що “прохідними” були перші 30. Тож Кирило Юхно вирішив спробувати ще раз. “Мої знайомі не вірили у перспективи. Зміни ніби і бачать, але щоб самим іти і щось змінювати – вони не готові”, – розповів адвокат.

“Перший етап відбору – це електронне комп’ютерне тестування. До нього дають можливість підготуватися протягом двох місяців. Треба було вивчити відповіді на понад тисячу запитань. Власне, велика кількість кандидатів вибула на цьому етапі. Наступний етап – написання судового рішення. До слова, писати від руки судові рішення відвикли, ніхто цього не робить. І хоча давали п’ять годин, виявилося, що це, насправді, дуже мало часу”, – розповів про свій досвід участі у відборі Кирило Юхно.

Більше – дивіться у програмі.

Джерело Телеканал новини «24»
13.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close