Україна і світ

На Закарпатті чиновники із паспортами Угорщини почали писати заяви на звільнення

На Закарпатті чиновники із паспортами Угорщини почали писати заяви на звільнення

На Закарпатті працівники державних структур, які напередодні потрапили до бази “Миротворця” як особи з подвійним громадянством, почали писати заяви на звільнення.

Про це повідомляє місцеве видання Mukachevo.net.

Так, директор школи у селі Вари Берегівського району написав заяву на звільнення через наявність угорського громадянства. Олександр Марку також є депутатом районної ради сьомого скликання, однак питання про складання депутатського мандату поки не піднімається.

Заяви на звільнення також написала головний спеціаліст відділу грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту Берегівської РДА, та головний спеціаліст відділу економічного розвитку і торгівлі Берегівської РДА.

Видання зазначає, що над аналогічною заявою думає і директор школи у селі Геча Берегівського району.

Нагадаємо, 4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Берегові Закарпатської області “персоною нон ґрата” (небажаною особою) та наголосила, що той повинен покинути територію України протягом 72 годин. У відповідь на це офіційний Будапешт, зі свого боку, заявив про вислання українського консула.

У чому суть “паспортного скандалу”?У вересні 2018 року стало відомо, що на Закарпатті українцям видають угорські паспорти. Зокрема, з’явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві жителі отримують громадянство сусідньої держави та присягають їй на вірність. Це викликало гучний дипломатичний скандал. Однак згодом у ЗМІ з’явилась інформація, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів, а на відео зафіксовано лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини. Голова МЗС України Павло Клімкін зазначив, що проблема скандалу з видачею угорських паспортів у Береговому полягає не тільки в самому факті видання документів, а й у вимогах приховати це від української влади.

Що таке “Миротворець”?

Це – неурядова організація, яка займається дослідженням ознак злочинів проти основ національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Ресурс складає і публікує у відкритому доступі базу, де вказані персональні дані людей, які вважаються сепаратистами або ж “агентами Кремля”.

хроніка подій

 • 16:44
  11 жовт

  “Українська політика сягнула дна”: Угорщина погрожує Києву скаргою у НАТО та США

 • 8 жовт
  2018

  Понад 300 чиновників Закарпаття з паспортами Угорщини загриміли до “Миротворця”

 • 6 жовт
  2018

  Угорщина діє так, ніби Закарпаття – її територія, – МЗС України

 • 29 вер
  2018

  Глава угорського МЗС Сійярто загримів до бази “Миротворця”: подробиці

 • 27 вер
  2018

  Скандал із угорськими паспортами на Закарпатті: у ГПУ розповіли про наслідки

 • 29 вер
  2018

  Скандал з угорськими паспортами на Закарпатті: реакція Порошенка

Джерело Телеканал новини «24»
11.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close