Україна і світ

Може бути виправдано поширенням єресі: в УПЦ КП зреагували на розрив РПЦ з Константинополем

Може бути виправдано поширенням єресі: в УПЦ КП зреагували на розрив РПЦ з Константинополем

Українська православна церква Київського Патріархату засудила рішення Синоду Російської православної церкви про розрив молитовного спілкування зі Вселенським патріархом. Зазначається, що розрив євхаристійного спілкування між ієрархами може бути виправданий серйозними порушеннями богословського характеру.

Про це повідомляє прес-центр Київської Патріархії.

24 канал повідомляв, що 14 вересня Синод РПЦ вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. Причиною такого рішення оголошено призначення Вселенським Патріархатом двох екзархів у Київ у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні.

Припинення молитовного поминання одним Предстоятелем Церкви іншого Предстоятеля Церкви і розрив євхаристійного спілкування між ієрархами може бути виправданий серйозними порушеннями богословського характеру (проповідь і поширення єресі чи іншого лжевчення),
– мовиться в повідомленні.

В УПЦ КП також наголосили, що Вселенський патріарх ніколи нікому не передавав своїх канонічних прав Київської Митрополії.

“Відомо і очевидно, що з часу Оскольдового (середина IX ст.) і Володимирового (кін. Х в.) Хрещення, Русь-Україна мала канонічний ієрархічний зв’язок з Вселенським Константинопольським Патріаршим престолом, як зі своєю Церквою-Матір’ю. Відомо і очевидно також, що перший канонічно визнаний Вселенським Православ’ям Предстоятель Московського Патріархату був поставлений Константинопольським Патріархом Єремією в кінці XVI ст., Тобто більш ніж за 6 століть пізніше від часу утворення Київської Митрополії”, – мовиться в заяві.

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (повірених) у Києві в межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні.

Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок “вторгненням на канонічну територію Московського патріархату”.

Що таке Вселенський патріархат? Константинопольська православна церква – перша по честі автокефальна Православна церква. Предстоятель – Архієпископ Константинополя – Нового Риму і Вселенський Патріарх: з жовтня 1991 року Варфоломій I. Адміністративний центр Патріархату, патріарша резиденція і кафедральний собор Георгія Побідоносця розташовані у Фанарі (район Стамбула).

ЯК РОЗГОРТАЮТЬСЯ ПОДІЇ ДОВКОЛА НАДАННЯ АВТОКЕФАЛІЇ УПЦ:

 • 13 вер
  2018

  Що чекає на прихожан Московського патріархату після надання автокефалії УПЦ

 • 11 вер
  2018

  Україна ще 26 років тому просила про автокефалію УПЦ: опублікований історичний документ

 • 7 вер
  2018

  Автокефалія для УПЦ: Вселенський патріархат призначив своїх повірених у Києві

 • 31 серп
  2018

  “Томосу УПЦ – бути”: Варфоломій оголосив своє рішення патріарху Кирилу

 • 19 квіт
  2018

  Верховна Рада підтримала звернення Порошенка про автокефалію УПЦ

 • 19 квіт
  2018

  Незалежність УПЦ: Порошенко закликав Верховну Раду підтримати його звернення до Варфоломія

Джерело Телеканал новини «24»
15.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close