Україна і світ

Міграційна криза у Європі: скільки біженців оселились в Україні

Із 2015-го на політичній арені гостро постало питання нелегальної міграції. Європа розділилася на два табори: одні допомагають нужденним, інші навпаки – закривають кордони і ведуть жорстку антиміграційну політику. Осторонь не залишилася й Україна, яка стала буфером для переправлення нелегалів до Європи.

У червні 2003-го в ЄС з’явився Дублінський договір. Документ визначав, хто із учасників Європейського Союзу нестиме відповідальність за розподіл біженців Європою.

Зазвичай, цими країнами були Італія, Греція та Іспанія. Бо саме ці країни траплялися на шляху мігрантів.

Міграційна криза у Європі: скільки біженців оселились в Україні
Дублінський договір розподіляв біженців Європою

Та ситуація змінилася 2015-го, поки Берлін не відкрив двері для сирійців. От тоді і почалася справжня катастрофа. За рік до Європи увірвалися більше мільйона прохачів притулку.

Ми хочемо до Німеччини. Я мрію стати лікарем, але у мене вдома такої можливості немає. Ніхто не заслуговує на таке життя. Ми ж всі люди,
– сказала втікачка з Сирії.

Нелегали їдуть до Європи у пошуках кращого життя. Це емігранти з Африки, Азії та Близького Сходу. Сирійці, афганці, турки та іранці переправляються на європейський континент трьома шляхами: Середнім і Східним Середземномор’ям і Західними Балканами. Деякі проходять через Україну. Так вони планують через кордон потрапити в Угорщину, а вже звідти до найзаможніших країн ЄС.

Перейти сухопутний кордон без документів неможливо. Тому біженці впадають в крайнощі і пливуть Середземним морем. Контрабандисти переправляють їх за 700 євро. Подорож не з легких – вона може тривати від 6 до 20 місяців. Люди пливуть із мінімальними запасами провізії, у повній антисанітарії і далеко не всім вдається вижити. Багато гинуть від хвороб, зневоднення, накладають на себе руки або тонуть. З початку 2018-го півтори тисячі загинули. Майже 76 тисяч потрапили до Європи Середземним морем.

Міграційна криза у Європі: скільки біженців оселились в Україні
Тільки у 2018-ому до Європи Середземним морем потрапило 76 тисяч біженців

Скільки у Європі, зокрема Україні, загалом проживає біженців і які це має наслідки – дивіться у програмі. 

Джерело Телеканал новини «24»
09.11.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close