Україна і світ

Ми живемо в історичний момент, – Митрополит Гальський про Томос для України

Ми живемо в історичний момент, – Митрополит Гальський про Томос для України

Митрополит Гальський Еммануїл сподівається, що для України все у питанні Томосу буде добре. Водночас він висловлює сподівання на об’єднання православних церков в Україні.

Таку заяву православний митрополит Франції, підпорядкований Вселенському патріархату, зробив у коментарі “Радіо Свобода”.

“Сподіваюся, що об’єднання православних церков в Україні буде. Завжди радо їжджу до Києва, щоб побачити ситуацію на місці. Ми молимося та завжди докладаємо наших зусиль для об’єднання православних церков в Україні. Ми живемо в історичний момент і з Божої ласки все буде добре для України”, – підкреслив священнослужитель.

Нагадаємо, 9 жовтня у Стамбулі (Константинополі) розпочалося засідання Синоду Вселенського патріархату. Тривати він має упродовж трьох днів і під час нього можу бути надано дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви в Україні.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні? 9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники слухатимуть звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні ймовірно й нададуть дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об’єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року. Православна автокефальна церква та УПЦ Київського патріархату мають самоліквідуватися і долучитися до новоствореного релігійного об’єднання.

Що таке Томос? Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

як розгортаються події навколо надання томосу україні

 • 10 жовт
  2018

  Томос для України – розкол чи об’єднання?

 • 10 жовт
  2018

  До яких провокацій мають готуватись українці після надання Томосу

 • 10 жовт
  2018

  Томос для України знаменує час істини для православної релігії, – Le Figaro

 • 10 жовт
  2018

  Що таке Томос в релігії та який він має виглядає

 • 10 жовт
  2018

  Томос про автокефалію: що це означає для українців

 • 9 жовт
  2018

  Україна отримала Томос, – Тука (доповнено)

Джерело Телеканал новини «24»
11.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close