Україна і світ

Константинополь зняв анафему з патріарха Філарета і митрополита Макарія

Константинополь зняв анафему з патріарха Філарета і митрополита Макарія

Вселенський патріархат зняв анафему з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату патріарха Філарета та архієпископа, предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

Про це повідомив речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (в миру – Іван Володимирович Зоря) у Facebook.

Він розповів, що Синод Вселенського Патріархату задовольнив апеляції патріарха Філарета і апеляції митрополита Макарія і відновив їх у канонічному сані.

Окрім того, Синод визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.

Поки не стали відомі деталі і умови цього рішення, а також скільки з духівників та ієрархів їх церков будуть слідувати за ними.

“Чекаємо на офіційне оголошення від Священного Синоду”, – додав речник УПЦ КП.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила постанову про звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Згодом Вселенський Патріархат розпочав всі відповідні процедури.

9 жовтня у Стамбулі (Константинополі) розпочалося засідання Синоду Вселенського патріархату. Тривати він має упродовж трьох днів і під час нього може бути надано дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви в Україні.

Джерело Телеканал новини «24»
11.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close