Україна і світ

Кількість серцевих нападів можна буде суттєво зменшити

Кількість серцевих нападів можна буде суттєво зменшити

Люди, які народилися з підвищеним ризиком серцевого нападу, зможуть попередити його за допомогою генетичного тесту, кажуть вчені.

Геномний тест, який визначає схильність до інфаркту коштуватиме трохи більше 50 доларів, тому для більшості він буде доступним, передає ВВС.

Вчені кажуть, що результати тестування допоможуть з’ясувати, чому люди з відсутністю очевидних факторів ризику, таких як підвищений вміст холестерину в крові, можуть мати інфаркт. Але ідею скринінгу ще потрібно доопрацювати.

Генетичний тест можна буде зробити в будь-якому віці, оскільки ДНК людини не змінюється впродовж життя. Тому, теоретично, діти також зможуть проходити тест.

Для дослідження використовують зразки крові, але, як кажуть вчені, можна використати слину з ротової порожнини. Тест розробили після аналізу геномної інформації півмільйона людей віком від 40 до 69 років, яка є у британському біобанку (UK Biobank). При цьому 22 тисячі з них мали ішемічну хворобу серця.

via GIPHY

Провідний дослідник з Бейкерського інституту серця і діабету (Австралія) і Кембріджського університету доктор Майкл Іноє зазначив, що майже половина коронарних хвороб серця виникають через спадковість, інша половина – через нездоровий спосіб життя і навколишнє середовище.

Ми не брали до уваги генетичний компонент під час скринінгу. Ми взагалі не знали про генетичну складову,
– пояснив доктор Майкл Іноє.

20% відсотків учасників генного тесту, які розмістилися на початку “геномної шкали ризику”, мають в 4 рази більший ризик отримати коронарну (ішемічну) хворобу серця (КХС), аніж 20% людей наприкінці цієї шкали.

Лише у Великобританії від серцево-судинних захворювань помирає понад 66 тисяч людей щороку. Перш, ніж у пацієнта з’являться симптоми, можуть пройти десятиліття, тому їх треба виявити раніше, що і може зробити генний тест GRS.

На думку британського професора з Лестерського університету Нілеш Самані, нова технологія допоможе лікарям розділяти пацієнтів на тих, кому додаткове втручання піде на користь і на тих, кому робити скринінг не треба.

Та перш, ніж тест впровадять у системі охорони здоров’я Британії, пройде багато часу. А поки можна працювати над точністю такого скринінгу.

via GIPHY

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров’я.

Джерело Телеканал новини «24»
10.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close