Україна і світ

Греція запропонувала Вашингтону розмістити на своїй території нові військові бази США

Греція запропонувала Вашингтону розмістити на своїй території нові військові бази США

Міністр оборони Греції Панос Камменос закликав США наростити свою військову присутність у його країні. Вашингтону вигідно налагодити співробітництво з Афінами на тлі похолодання відносин з Москвою.

Про це повідомило видання Kathimerini.

Зазначається, що міністр оборони Греції Панос Камменос під час зустрічі у Пентагоні з американським колегою Джеймсом Меттісом заявив, що Греція зацікавлена в розміщенні Сполученими Штатами Америки нових військових об’єктів на своїй території.

Для Греції дуже важливо, щоб Сполучені Штати розміщували свої військові об’єкти в Греції на більш постійній основі. США могли б розгорнути свою інфраструктуру не тільки в порту Суда, але і поблизу міст Ларис, Волос і Александруполіс, 
– сказав Камменос.

У відповідь Меттіс подякував Камменосу за те, що Греція дозволяє США користуватися базою в Суді на острові Крит. Він також похвалив Афіни за зусилля докладені для дотримань вимог НАТО, що зобов’язували учасників витрачати понад 2 відсотки на оборону. Меттіс також висловив подяку Афінам за їх недавні дії в рамках боротьби з ворожими діями Росії в регіоні, наголошується в заяві Пентагону за підсумками переговорів.

Додамо, що порт Суда – єдиний порт в регіоні, який може приймати авіаносці. У травні туди заходив авіаносець USS Harry S. Truman. База знаходиться на межі експлуатаційних можливостей, відзначали раніше джерела The Wall Street Journal.США вже розширюють використання бази ВПС в Ларисі, навесні там були розміщені розвідувальні БПЛА MQ-9 Reaper, які не оснащені озброєнням.

Нагадаємо, у серпні Греція публічно звинуватила Росію у спробі підкупу своїх державних службовців і втручанні у свої внутрішні справи.

Джерело Телеканал новини «24»
10.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close