Україна і світ

“Газпром” має виплатити “Нафтогазу” вже понад 2,6 мільярда доларів: деталі

"Газпром" має виплатити "Нафтогазу" вже понад 2,6 мільярда доларів: деталі

Апеляційний суд у Швеції скасував рішення про тимчасове призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо виплати “Нафтогазу” 2,6 мільярда доларів з боку “Газпрому”.

Про це повідомив комерційний директор українського нафтогазової компанії Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, таким чином, суд підтвердив, що “Газпром” вже має заплатити “Нафтогазу” понад 2,6 мільярда доларів.

“Ми ще раз довели всім, що “Газпром” має невідкладно виконати рішення арбітражу. Ну а поки ми продовжуємо примусове виконання у всіх країнах”, – зауважив він.

Крім того, представник “Нафтогазу” зазначив, що було проведено консультації щодо транзиту газу після 2019 року.

“Чітко пояснили російській стороні європейські правила та ще раз підтвердили, що Україна наполягає на їхньому повному застосуванні”, – заявив Вітренко.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж зобов’язав російського монополіста “Газпром”доплатити НАК “Нафтогаз України” 4,63 мільярда доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Враховуючи борги “Натфогазу”, російський монополіст має сплатити 2,56 мільярда доларів українській компанії.

7 червня “Газпром” оскаржив арбітражне рішення, а 13 червня Апеляційний суд округу Свеа задовольнив це клопотання і схвалив наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Проте вже 18 червня “Нафтогаз” подав апеляцію до суду Швеції, який видав наказ про призупинення процедури виконання рішення арбітражу за клопотанням “Газпрому”.

Джерело Телеканал новини «24»
13.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close