Україна і світ

Фракція Європарламенту номінувала Олега Сенцова на премію Сахарова

Фракція Європарламенту номінувала Олега Сенцова на премію Сахарова

Висунути українського політв’язня Олега Сенцова на здобуття премії “За свободу думки імені Андрія Сахарова” вирішила Європейська народна партія – одна з найбільших фракцій Європарламенту.

Про це повідомив брюссельський кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк у Twitter.

“Найбільша політична група в Європарламенті висунула Сенцова на премію Сахарова 2018 року”, – написав журналіст.

Цю інформацію також підтвердили й у самій фракції.

“Український кінорежисер, незаконно ув’язнений у Росії, Олег Сенцов є нашим кандидатом на премію Сахарова у 2018 році”, – йдеться у повідомленні. 

Премія імені Сахарова була заснована ще 1988 році. І щорічно присуджується тим, хто захищає права людини і основні свободи.

За що в Росії засудили Олега Сенцова?Його затримали 11 травня 2014 року на території окупованого Криму та звинуватили в підготовці теракту на півострові під час незаконної анексії Росією. Пізніше його звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки. У серпні 2015 року в Росії Сенцова засудили до 20 років ув’язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі. А 14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів, утримуваних у Росії та в окупованому Криму. Голодний протест продовжується вже понад 120 днів. Попри сильне погіршення стану здоров’я, режисер його не припиняє голодування. 

 

Джерело Телеканал новини «24»
13.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close