Україна і світ

Екологічне лихо у Криму: в Україні вигадали, як відслідкувати ситуацію із хімвикидами

Екологічне лихо у Криму: в Україні вигадали, як відслідкувати ситуацію із хімвикидами

В Україні вигадали, як дізнатися про діяльність кримського заводу “Титан” та екологічну ситуацію на окупованому півострові. Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України замовило супутникові знімки з цієї території.

Про це глава Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш розповів в коментарі “Укрінформ”.

Існує конвенція із захисту Чорного моря від забруднення. Ця конвенція міжнародна, яку всі чорноморські країни ратифікували. В рамках цієї конвенції не дозволяється не тільки забруднювати воду річок, які впадають у Чорне море, а також і через атмосферне повітря,
– зазначив очільник міністерства.

Він додав, що ця конвенція передбачає, що води Чорного моря або прибережна зона не мають забруднюватись, в тому числі і через повітря. Наразі в уряді опрацьовують можливості скористатися цією конвенцією для отримання більш детальної інформації з півострова.

Окрім цього, у МінТОТ замовили супутникові знімки, аби відслідкувати ситуацію з діяльністю “Титану” “в динаміці”.

Також Черниш заявив, що має інформацію про те, що в окупованому Криму цілеспрямовано розповсюджували листівки із рекомендаціями, що робити населенню в разі впливу хлористого титану. Глава відомства зауважив, що це – дивно, оскільки на підприємстві “де факто використовується інший спосіб виробництва”.

Що таке ТОВ “Титанові інвестиції”?Великий хімзавод розташований в Армянську. Раніше називався “Кримський титан”. Завод виробляє діоксид титану, що використовується при виготовленні товарів лакофарбової галузі, пластмас і виробів на їх основі з високими термічними властивостями (віконний пластик, предмети побуту, деталі автомобілів, машин і техніки), а також каучуку, лінолеуму, паперу, картону та шпалер.

Нагадаємо, наприкінці серпня у місті Армянську, яке розташоване в окупованому Криму неподалік від адмінмежі з Херсонською областю стався викид небезпечних речовин на заводі “Титанові інвестиції”. Окупаційна влада замовчувала надзвичайну ситуацію.
Місцеві скаржаться, що важко дихати, у декого почалась алергічна реакція. Люди розповідають, що на металевих речах у них вдома з’являється невідомого походження маслянистий наліт.
3 серпня токсичні речовини з Армянська виявили у повітрі на Херсонщині.
4 серпня російська влада окупованого півострова прийняла рішення про евакуацію всіх дітей з міста. Завод “Титан”, на якому стався викид, досі не припинив свою роботу, попри обіцянки окупаційної влади.

хроніка подій

 • 10 вер
  2018

  Завод “Титан” не припинив свою роботу і досі димить

 • 9 вер
  2018

  Хімвикид в Армянську: окупанти повідомили про повну зупинку роботи “Титану”

 • 8 вер
  2018

  Скільки хімвідходів зливає “Титан” на Херсонщину

 • 8 вер
  2018

  Хімвикиди в Армянську: МЗС звернеться до Організації із заборони хімічної зброї

 • 8 вер
  2018

  Завод “Титан”, який спричинив хімвикид у Криму, продовжує працювати: фотодоказ

 • 4 вер
  2018

  Екологічна катастрофа у Криму: окупаційна влада закриває “Титан” та евакуйовує дітей

Джерело Телеканал новини «24»
13.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close