Україна і світ

До опалювального сезону Україна готова, – голова “Нафтогазу”

До опалювального сезону Україна готова, – голова "Нафтогазу"

Українці взимку не замерзнуть, газу на опалювальний сезон вистачить, але ціна на нього ще поки невідома.

Про це розповів очільник НАК “Нафтогаз України”.

Проте на скільки зросте вартість блакитного палива, поки ніхто не знає.

До опалювального сезону готові. В сховищах вже більше ніж 15 мільярдів кубів метрів. Обсяг зростає, ми вийдемо на такий же рівень як і минулого року, тобто з запасом. Ціну на природний газ коментувати не можу, тому що це повноваження уряду України, який зараз саме в цей момент веде перемовини з МВФ,
– заявив голова правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв.

Відео коментаря Андрія Коболжєвв

Нагадаємо, що зараз українці платять майже сім гривень за кубометр газу. МВФ вимагав спершу підняти ціну на газ на 60 %, потім знизив планку до третини. Тобто з семи до майже дев’яти гривень за кубометр. Поки нема нової ціни на газ – “Нафтогаз” не укладає договори з котельнями. Бо не знає, за якою вартістю доведеться продавати газ.

До слова, 28 лютого Стокгольмський арбітраж зобов’язав російського монополіста “Газпром”доплатити НАК “Нафтогаз України” 4,63 мільярда доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Враховуючи борги “Нафтогазу”, російський монополіст має сплатити 2,56 мільярда доларів українській компанії.

7 червня “Газпром” оскаржив арбітражне рішення, а 13 червня Апеляційний суд округу Свеа задовольнив це клопотання і схвалив наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Проте вже 18 червня “Нафтогаз” подав апеляцію до суду Швеції, який видав наказ про призупинення процедури виконання рішення арбітражу за клопотанням “Газпрому”.

Джерело Телеканал новини «24»
14.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close