Україна і світ

Для ВМС України створять новий ракетний катер: фото

Для ВМС України створять новий ракетний катер: фото

Новий швидкохідний ракетний катер “Лань” збудуть для потреб Військово-морських сил України з українською зброєю. Проект катера розробляє ЗАТ “Завод кузня на Рибальському”.

Про це повідомляє “Український мілітарний портал”.

Проект швидкісного ракетного катера “Веспа” представили під час Міжнародної спеціалізованої виставки засобів захисту, озброєння, військової і спеціальної техніки, технологій та товарів подвійного використання “Зброя та безпека 2018” в Азербайджані. Саме цей проект стане прототипом для українського катера.

Так, головний конструктор ЗАТ “Завод кузня на Рибальському” Сергій Білозубенко зазначив, цей проект під шифром “Лань” будуть будувати для потреб Військово-морських сил України з деякими розбіжностями.
Для ВМС України створять новий ракетний катер: фото
Новий катер обладнають зброєю українського виробництва/ Джерело: mil.in.ua

Видання зазначає, катер матиме стандартну водотонажність у 550 тонн і повну у 640 тонн. Його довжина становитиме 64,46 метрів, а ширина – 9,6 метрів. Максимальна швидкість катера становить 40 вузлів, а дальність плавання на економічній швидкості – 2300 миль.

Для ВМС України створять новий ракетний катер: фото
Перший копус катера планують закласти до кінця 2018 року/ Джерело: mil.in.ua

Катер отримає озброєння вітчизняного виробництва. Зокрема, його обладнають 8 протикорабельними ракетами ПКР “Нептун”, ЗРК “Арбалет-К”. Також встановлять 16 переносних ЗРК “Голка”, артилерійські установки 76 мм АК-176, дві артилерійські установки АК-630М, два кулемети 12,7 мм, радар Morena Delta-3D і систему управління вогнем Protazan-K, Spys-K.

Ракетний катер використовуватимуть під час патрулювання, конвоювання і знищення бойових кораблів у разі необхідності. Катер зможе знищувати транспортні та десантні засоби противника як самостійно, так і у взаємодії з ударними силами флоту. Закласти перший корпус цього катера планують до кінця цього року.

Нагадаємо, Збройні сили України отримали 3,5 тисячі одиниць озброєння та військової техніки, яку їм передав “Укроборонпром” цього року. Так, на обзроєння до ЗСУ потрапили бронетанкова, морська, авіаційна техніка, ракетне-артилерійське озброєння, високоточні протитанкові комплекси “Корсар”, “Стугна”, “Бар’єр” та ракети до них, новітні піхотні вогнемети РПВ-16, системи протиповітряної оборони, радіоелектронної боротьби та зв’язку.

Джерело Телеканал новини «24»
11.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close