Україна і світ

Чому не потрібно “лікуватися” в інтернеті – поради Супрун

Сьогодні в інтернеті можна знайти багато “експертних” думок щодо різних хвороб, але вони не завжди допомагають у лікуванні.

Чому не потрібно “лікуватися” в інтернеті – поради Супрун

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла у Facebook, чому не варто користуватися “експертними” думками щодо хвороб в інтернеті.

– Сьогодні у мережі існує безліч ресурсів, де опубліковані різні “експертні” думки та успішні історії одужання. На жаль, в таких історіях ви найчастіше не знайдете коментаря лікаря або ж посилання на авторитетне наукове дослідження. А суб’єктивне та однобічне висвітлення інформації може спонукати вас нехтувати справді дієвими та корисними порадами, які ви могли б отримати у лікаря, – пише Супрун.

Подібний пошук інформації може бути небезпечний й тим, що люди вирішують самостійно лікуватись без порад чи обговорення з лікарем. А це може сильно нашкодити здоров’ю.

– Кілька років тому було опубліковане велике дослідження на цю тему. Було опитано понад 12 тисяч людей з 12 різних країн. Результати вражають: близько половини учасників дослідження відповіли, що вони завжди шукають інформацію з приводу здоров‘я в інтернеті. І лише чверть опитаних перевіряла надійність інформації та звертала увагу на авторитетність джерела, – пише виконувач обов’язків міністра.

Через це з’явився новий алгоритм поведінки. Люди визначають власні симптоми, шукають причини в інтернеті і самостійно ставлять собі діагноз без візиту до лікаря.

Звичайно доступність інформації в інтернеті підвищує загальну поінформованість людей, але там не потрібно самостійно шукати шляхи вирішення проблем зі здоров’ям.

– Щоб впевнитись у вірогідності інформації, намагайтесь користуватись авторитетними ресурсами. Шукайте в тексті посилання на наукові дослідження та перевірені джерела. Якщо ви знайшли якусь інформацію – завжди консультуйтесь з приводу цього з лікарем, – підсумувала Супрун.

До слова, прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що у наступному році в Україні реформують систему швидкої допомоги. Під час змін будуть орієнтуватися і на досвід Одеської області.

Джерело ФАКТИ. ICTV
13.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close