Україна і світ

“Братній російський народ”: як Москва анексувала українську церкву

Москва не має повноважень вирішувати чи надавати автокефалію український церкві чи ні. Для цього є Константинополь, так відповіли у православному центрі світу на критику Москви.

А російський патріархат розлючений на Константинополь за те, що той визнав право на автокефалію для української церкви. І навіть пригрозив відколотися від материнської.

У 988 році Володимир Великий хрестив Київську Русь.

Князь Володимир поклав початок єдиної російської нації, фактично проклав дорогу будівництва сильного централізованої російської держави,
– заявив перзидент Росії Володимир Путін.

Росія претендує на Володимира Великого, але забуває, що князь хрестив Київську Русь саме в Києві і тоді про Москву навіть ніхто не чув. Бо її ще не існувало. А ще постійно наші сусіди забувають про те, що це не Українська церква відкололася від Московської, а навпаки.

У 15 столітті від Київської Митрополії відокремилися Московська єпархія, а потім 141 рік домагалася визнання.

Єремія II Константинопольський він приїхав в Москву. На той час Бюорис Годунов, який займався ідеалогічним оформленням і керував державою. Він його півроку утримував фактично під арештом, під загрозою вбивства Єремія II вимушений був підписати грамоту про визнання Московського патріарха. Наново висвячували його в патріархи,
– розповів релігієзнавець Олександр Саган.

А далі правдами і неправдами, грошима і дарунками намагалися підпорядкувати Київську митрополію Москві. У 17 столітті Вселенський патріарх Діонісій видав грамоту, якою начебто українську церкву передавали російській. Документ згодом визнали недійсним.

За три, сорок соболів. Тобто за 120 шкурок соболів і 200 червоних. Це були величезні гроші він передав у тимчасове підпорядкування Київську митрополію, в оренду. Але Вселенський патріарх поступив неправильно. Не по законах. І це підтверджує той факт, що через рік був скинутий з престолу,
– наголосив релігієзнавець Сергій Здіорук.

І саме цю історію за зачиненими дверима Варфоломій нагадував Кирилу. Той попрямував до Констянтинополя з надією, що вмовить Вселенського патріарха не надавати автокефалію українській церкві. Розлючений, ледь приховуючи емоції зі Стамбула повертався ні з чим.

В Москві емоції Кирила не вщухли, ображений на Варфоломія оголосив про те, що Московський патріархат хоче відколотися від материнської церкви. Але релігієзнавці нагадують, що історія вже знала подібні випадки.

У 1996 році Москва оголошувати про розрив з Константинополем. Через визнання незалежної Естонської церкви. Проте ображалася Росія не довго.

Процес створення незалежної від Москви Української церкви невідворотний. Це лише питання часу, Варфоломій уже відправив в Україну двох посланців для підготовки надання автокефалії.

Що таке автокефалія?
Це статус помісної церкви, як самокерованої, незалежної частини Вселенської Православної Церкви, що очолюється патріархом або архієпископом чи митрополитом.

  

Джерело Телеканал новини «24»
14.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close