Україна і світ

Богомолець: Через мізерні зарплати з України масово їдуть лікарі

Міністерство охорони здоров’я другий рік поспіль затверджує бюджет зі свідомим цинічним дефіцитом коштів на зарплати медичним працівникам.

Богомолець: Через мізерні зарплати з України масово їдуть лікарі

Про це повідомила народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець в прямому ефірі телеканалу 112 Україна.

– Я вже третій рік поспіль вимагаю від Кабміну та т. в. о. міністра охорони здоров’я підвищення тарифної сітки та зарплат медикам. Сьогодні лікар після університету отримує зарплату в 3200 гривень, стільки ж отримують медсестра та санітарка. Тому в нашій країні утворився катастрофічний відтік кадрів цієї галузі та нема кому надавати кваліфіковану медичну допомогу українцям, – вважає парламентар.

За її словами, міністерство свідомо створює борги по зарплатах медикам, щоб зменшити їх кількість та закрити якнайбільше медичних закладів.

– Міністерство охорони здоров’я другий рік поспіль затверджує бюджет зі свідомим цинічним дефіцитом коштів на зарплати медичним працівникам. На сьогодні заборгованість по зарплаті є в 11 областях України, і надалі вона тільки зростатиме. Тому що мета нинішнього керівництва МОЗ – зменшити кількість медиків та медичних закладів, – підкреслила голова профільного комітету.

Народний депутат зазначила: антинародна політика МОЗ призводить до того, що українців стає все менше.

– Щорічно українців меншає на 200 тисяч, тобто з карти зникає віртуальний Тернопіль або Івано-Франківськ. Йде цинічне знищення медичної системи, цинічний геноцид українців. Ця псевдореформа, яку впроваджує Уляна Супрун, зробила медичну допомогу менш доступною, а ліки – дорожчими. Зараз надають лікування за мінімум коштів для тих, у кого грошей немає. А багаті люди йдуть за якісними послугами в приватні клініки. Тільки загальнообов’язкове медичне страхування може врятувати ситуацію. І я вимагаю, щоб мій законопроект щодо страхування був ухвалений парламентом, – закликала Ольга Богомолець.

Джерело ФАКТИ. ICTV
13.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close