Україна і світ

500 днів у кріслі міністра: які реформи провів Айварас Абромавичус

Популярні рішення – це не про нього, як і гра у мовчанку. Успішний інвестиційний банкір Айварас Абромавичус був запрошений на посаду міністра економічного розвитку і торгівлі України у 2014 році для реформування економіки та протримався на посаді не довго. Чому так сталося – далі у матеріалі.

500 днів у кріслі міністра: які реформи провів Айварас Абромавичус

Історію реформатора розповідає СТБ у програмі Вихід.

Починає він свою діяльність в уряді з базових змін, закладає новий фундамент. На час його приходу у міністерстві 1300 працівників, 700 – він звільняє. Тоді Айварас Абромавичус сприяє запуску прозорих, відкритих держзакупівель, що вже зекономили мільярди гривень, скорочує кількість дозволів та ліцензій на бізнес майже на 40%.

Він запускає Незалежну наглядову раду для найбільшої компанії в Україні Нафтогаз. Однак на цьому його здобутки, здається, закінчуються,  він так і не встигає почати приватизацію держпідприємств, яких в Україні більше 3 тисяч.

Його терпіння вистачає на 500 днів у кріслі міністра.  Абромавичус йде у відставку у лютому 2016 року. Офіційні причини “потужний супротив реформам, навязування сумнівних кадрових призначень, а також спроби встановити контроль над грошовими потоками компанії, якими керує міністерство.

– Наша діяльність була припинена раптова, а у нас були плани набагато більші, – каже  Айварас Абромавичус.

Його відставка була такою резонансною, що своє розчарування висловили посли Канади, США та країн ЕС.

– Я очікував, що увійду в історію, як один з великих реформаторів цього регіону, – говорить екс-міністр.

Його декілька разів запрошували на посаду міністра та навіть президента у Литву.

– Але я багато разів литовцям вже сказав, що у тому числі і для успіху Литви, успіх України дуже важливий. Тому я залишаюся тут, тут найближчі два роки будуть проходити дуже цікаві процеси, багато виборів, – каже Абромавичус.

Джерело ФАКТИ. ICTV
14.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close